Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή με επιτυχία οι εσωκομματικές εκλογές στη Νέα Δημοκρατία για την ανάδειξη των νέων προέδρων των ΝΟΔΕ της χώρας.


Δείτε αναλυτικά ποιοι εκλέχτηκαν σε κάθε εκλογική περιφέρεια:


Αττική:

Α1: Τσούχλος Θεόδωρος

Α2: Λατζουράκης Ζαχαρίας

Β1: Κουμεντάκος Μιχάλης

Β2: Σπύρου Αλέκος

Β3: Χατζηαθανασιάδου Φανή

Β4: Αβραμάκος Σπύρος

Β5: Μαυροειδάκος Δημήτρης

Λοιπή Αττική

Βόρεια Αττική: Σακελλαρίου Ευφροσύνη

Ανατολική Αττική: Ανδρέας Γλαβάς

Δυτική Αττική: Γιάννης Λινάρδος.

Πειραιάς

Α΄ Πειραιά: Βοϊδονικόλας Γιάννης

Β’ Πειραιά: Λιβανός Μιχάλης

Θεσσαλονίκη

Β’ Θεσσαλονίκης: Θωμάς Βράνος

Κεντρικός Τομέας: Αναστάσιος Εμμανουηλίδης

Ανατολικός Τομέας: Θεόδωρος Μητράκας

Δυτικός Τομέας: Διονύσης Μανωλόπουλος

Λοιπή Ελλάδα (αλφαβητικά)

Αιτωλοακαρνανία: Τσόλκας Φώτης

Αργολίδα: Σχοινοχωρίτης Δημήτρης

Αρκαδία: Κατσίπος Τίμος

Άρτα: Σκανδάλης Δημήτρης

Αχαΐα: Μαζαράκης Ανδρέας

Βοιωτία: Λιανός Γιώργος

Γρεβενά: Τεντόγλου Λεωνίδας

Δράμα: Ανδρούτσος Αθανάσιος

Δωδεκάνησα: Μπακίρης Παύλος

Έβρος: Παρασκευόπουλος Πολυζώης

Εύβοια: Πέτρος Ποδάρας

Ευρυτανία: Κώστας Λαθύρης

Ζάκυνθος: Διονύσης Καρδιανός

Ηλεία: Χρήστος Γαβράς

Ημαθία: Παναγιώτης Παλπάνας

Ηράκλειο: Ευάγγελος Καρκανάκης

Θεσπρωτία: Αλκιβιάδης Λάμπρου

Ιωάννινα: Θεόδωρος Τζαρούχης

Καβάλα: Χαράλαμπος Δράκος

Καρδίτσα: Λάμπρος Τσιούκη

Καστοριά: Στέργιος Αδάμ

Κέρκυρα: Ιωάννης Κοντός

Κεφαλονιά: Γιάννα Κουλουμπή

Κιλκίς: Μηνάς Παπαδόπουλος

Κοζάνη: Παντελής Καρακασίδης

Κορινθία: Χρήστος Κορδώσης

Κυκλάδες: Χρήστος Καφτηράνης

Λακωνία: Βασίλης Ορφανός

Λάρισα: Χρήστος Καπετάνιος

Λασίθι: Γεώργιος Μπαρμπούνης

Λέσβος: Ευστράτιος Καραγεωργίου

Λευκάδα: Γιώργος Μπουρδάρας

Λήμνος: Ευάγγελος Χριστοφιδέλης

Μαγνησία: Δημοσθένης Νταόπουλος

Μεσσηνία: Αναστασία Κυριακοπούλου

Ξάνθη: ο Νίκος Κιατίπης

Πέλλα: (Δεν έχει συμπληρωθεί το 40%) Θεοδόσης Ουραηλίδη και Νίκος Θωμαΐδης

Πιερία: Γιάννης Κουρινιώτης – είναι η περιοχή με τις περισσότερες υποψηφιότητες (4)

Πρέβεζα: Νίκος Τζήμας

Ρέθυμνο: Μανώλης Φουρφουλάκης

Ροδόπη: Ιωάννης Βεζυργιαννίδης

Σάμος: Βασίλης Πανουράκης

Σέρρες: Θεόδωρος Καμπούρης

Τρίκαλα: Κώστας Τρέλλης

Φθιώτιδα: Σπύρος Κωσταράς

Φλώρινα: Θωμάς Θεοδώρου

Φωκίδα: Δημήτρης Τζίμας

Χαλκιδική: Απόστολος Τζηρίτης

Χανιά: Γεώργιος Μαρκουλάκης

Χίος: Πρόδρομος Μανωλάκης

Πηγή

Share.